Ажурирано: Дали производите на Delta 8 THC се легални во мојата држава?

Ажурирање 6 / 30 / 2021

Само што добивме информации за ажурирање дека државата Невада ја забрани продажбата и дистрибуцијата на производите на Delta 8 THC. Може да очекувате повеќе држави кои ја легализирале марихуаната за рекреација да го сторат истото за да ја заштитат својата нелегална ДАНОЧЕН РЕКЕТ. Ова се уште не е објавено во текот на вестите. ова е писмото што ми го испрати еден од моите деловни партнери.

Ажурирање 6 / 8 / 2021

Законодавното тело на Тексас одби да го направи Delta 8 THC незаконски

https://news.google.com/articles/CCAiCzlaVjc0ZWNTaVF3mAEB?hl=en-US&gl=US&ceid=US%3Aen

Ажурирано: мај 25, 2021

Делта-8 THC моментално е легален во ПОВЕЌЕТО ДРЖАВИ, некои држави ставија забрани или ограничувања. Еве ги нашите најобновени информации со учтивост на Red Emperor CBD. Ваша одговорност е да ги следите сите државни закони, но колку што е федерално легално Делта 8 -THC е 100 отсто легален благодарение на предлог-законот за фарма на Трамп од 2018 година што ги легализираше CBD и СИТЕ компоненти на растението. Ве молиме помогнете да се рашири веста за Delta-8 THC особено во државите кои сè уште се нелегални. Минатата недела на црнец му дадоа ЖИВОТЕН ЗАТВОР без условно ослободување во Мисисипи за поседување 1 унца канабис. Видете:  https://nypost.com/2021/05/13/court-upholds-life-sentence-for-man-convicted-of-marijuana-possession/

Малцинствата сè уште се апсат и добиваат криминални досиеја што остануваат доживотно во нивните досиеја во некои држави, додека други продаваат милијарди бесплатно. Можеме да помогнеме да се запре оваа неправда сега.

Еве список на држави кои моментално имаат нула забрани или ограничувања

Делта 8 THC законитост по држава 

Држава Делта 8 целосно легално Рекреативно правно
Алабама Да Не
Алјаска Не Да
Аризона Не Да
Арканзас Не Не
Калифорнија Да Да
Колорадо Не Да
Конектикат Да Да
Делавер Не Да
Колумбија Да Да
Флорида Да Не
Грузија Да Не
Хаваи Да Да
Ајдахо Не Не
Илиноис Да Да
Индијана Да Не
Ајова Не Не
Канзас Да Не
Кентаки Не Не
Луизијана Да Не
Мејн Да Да
Мериленд Да Да
Масачусетс Да Да
Мичиген Да Да
Минесота Да Не
Мисисипи Да Не
Мисури Да Не
Монтана Не Да
Небраска Да Не
Невада Нема ажурирање 6 Да
Њу Хемшир Да Не
Њу Џерси Да Да
Ново Мексико Да Не
Њујорк Smokalbles Ограничени Да
Северна Каролина Да Не
Северна Дакота Да Не
Охајо Да Не
Оклахома Да Да
Орегон Да Да
Пенсливанија Да Не
Род Ајленд Не Да
Јужна Каролина Да Не
Јужна Дакота Да Не
Тенеси Да Не
Тексас Да Не
Јута Не Не
Вермонт Не Да
Вирџинија Да Не
Вашингтон Да Само советодавно Да
Западна Вирџинија Не Не
Висконсин Да Не
Вајоминг Да Не

 

Делта-8 ТХЦ стана најжешкиот продажен производ добиен од коноп кој беше легализиран во сметката за фарма во 2018 година, и се разбира како што станува се повеќе популарни државите се обидуваат да го забранат. Изненадувачкиот дел е многу држави дека легализираниот канабис ги забранува производите на Делта 8. Причината? Ги скратува сите НЕЛЕГАЛНИ даноци што ги собираат од сопствениците на бизниси. Гледате дека е прекршување на вашите уставни права да плаќате даноци на лек за распоред 1 затоа што признавате федерално кривично дело. Всушност, ако продадете повеќе од 20 милиони долари марихуана Delta THC 9, американската влада може да ве погуби според Федералниот закон за крал Пинг. Види Големиот даночен грабеж на марихуана. Црвениот император создаде мапа која ги истакнува државите во кои Делта-8 моментално е легална или ограничена.

Делта-8 THC е природен канабиноид и доаѓа од растението коноп и беше легализиран во Законот за фарма во 2018 година од Доналд Трамп., и како таков, не е нелегален според федералниот закон исто како CBD. Бидејќи повеќето Delta 8 колички и други производи на пазарот се прилично обработени и не се вадат. Делта-8 THC е променет од CBD, тој процес и психоактивното и опојното предизвикаа некои држави да се обидат да стават забрани на производот

Исто така, важно е да се забележат многу продавници за CBD низ државите каде што нелегалната рекреативна марихуана продаваат производи Delta 8 THC во нивните продавници за CBD дури и во трговските центри. Се разбира, ДЕА ќе влезе и ќе се обиде да ги исплаши претприемачите бидејќи вели дека тоа е во Портокаловата книга. Забележувате дека не кажуваат СРАЊЕ за ФЕДЕРАЛНО НЕЛЕГАЛНАТА марихуана која се преместува во Калифорнија, Вашингтон, Колорадо и повеќе други држави. Јас лично мислам дека ДЕА ги контролира повеќето правни амбуланти. Зарем не ви е чудно што агент на ДЕА ќе влезе на пазарот за марихуана штом се легализираше додека цело време ги фрлаше граѓаните во кафези со убиства силувачи и злоставувачи на деца една година пред тоа? Ми мириса на риба, не мислиш?

Деа Кучка се приклучува на бизнисот со марихуана

Тој изгледа речиси ГЛУПА како Гугл [најглупавиот Снтич на светот Дени] А? Вотсон?

Не забележувате НИТУ ЕДЕН од милион долари месечно Правните амбуланти ги користат сите тие профити за да ги ослободат затворениците од затвор поради продажба на марихуана. Ние овде во Red Emperor Collect донираме 20 проценти од целата добивка на правни случаи каде што веруваме на малцинствата и добиваме СУРОВА И НЕОБИЧНА КАЗНА за тоа што сме биле затворени додека другите граѓани на САД продаваат милијарди месечно. Ова е исто така грубо кршење на уставните права на еднаква заштита според законот. 

 

Во моментов, Делта-8 е забранета или ограничена во Алјаска, Аризона, Арканзас, Колорадо, Делавер, Кентаки, Ајдахо, Ајова, Монтана, Њујорк, Род Ајленд, Јута, Вермонт и Вашингтон (само советодавно). Ограничувањето не може да има производи за вап или delt8 за пушење, но меките гелови за џвакање и јадењата се во ред, затоа погрижете се да ги проверите вашите државни и локални закони, ние ќе ја ажурираме оваа страница секогаш кога нешто ќе се промени.

Во моментов се разгледуваат законски забрани и регулаторни појаснувања во други држави, вклучувајќи ги Орегон, Мичиген, Северна Дакота, Оклахома и Илиноис.

Алабама штотуку донесе закон за исклучување на Делта 8 да биде нелегално за да им помогне на нивните фармери од коноп. Така можете да ја промените таа состојба во ЗЕЛЕНА.

https://www.google.com/amp/s/www.alreporter.com/2021/04/27/amendment-potentially-harmful-to-the-hemp-industry-removed-by-senate/%3famp

 

Is_Detla_THC_legal_in_Alabama"

Ако не ви требаше ДРУГА ПРИЧИНА да им кажете на вашите пријатели за Delta 8 THC, тие киднапираат бебиња во Алабама каде што Delta 8 THC е 100 проценти легален. Ако тој пушеше наши производи кои се тестирани и етикетирани од трета страна, тие не можеа да му стават манжетни, а камоли да му го земат детето. https://www.al.com/crime/2021/06/alabama-removes-toddler-from-michigan-family-found-with-marijuana.html?outputType=amp

Киднапирање бебиња за марихуна

Може да очекувате повеќе држави да им стават забрани и може да очекувате повеќе правни предизвици особено од државите кои веќе имаат рекреативни амбуланти и не сакаат Делта 8 да ги намали нивните НЕЛЕГАЛНИ даночни приходи. Демократите донесуваат закони додека зборуваме за легализирање на марихуаната на федерално ниво, така што би било глупаво за нив да почнат да ја напаѓаат Делта 8, особено откако тие тврдеа дека се толку заљубени во животот на Блековите. Па, ако навистина им беше грижа, ќе ја легализираат марихуаната и ќе ги пуштат сите од затвор за лажно измислено злосторство создадено од администрацијата на Никсон.

Види: Шокантната приказна зад Никсон декларацијата за „Војна против дрогата“ на денешен ден во 1971 година, која беше насочена кон црнците и антивоените активисти | Американскиот институт за претпријатија – АЕИ

Сите пакети на Red Emperor CBD доаѓаат со код што може да се скенира, така што органите на прогонот и обвинителите нема да можат да апсат или да го гонат во државите што не поставиле забрани. Дали вашиот локален дилер може да го направи тоа?? Пробајте го сега користејќи го вашиот паметен телефон за да го скенирате кодот на сликата подолу.

Широк_спектрум_CBD_Oil

Дали некогаш сте сакале да го поседувате вашиот Диспанзер? Па, еве ја вашата шанса. Имаме и на големо и големопродажни цени за Delta 8 THC производите.

Заработете 10 проценти провизии за сите продажби на Delta 8 THC од вашите пријатели и пријатели на социјалните мрежи. Испратете е-пошта sales@RedemperorCBD.com за да се регистрирате.

 

Производите CBD и Delta 8 THC може да ги продава кој било трговец. не е потребна посебна лиценца или луди акцизи. Ако барате Масовно или големо Delta 8 THC производи на Red Emperor Network има пристап до најголемите фарми CBD & Delta 8 THC во Соединетите Држави. Нашиот тековен ценовник и големопродажба можете да го најдете овде.

Масовно Делта 8 THC производи

 

Линкови за ресурси: https://journal.cannabislaw.report/buscher-law-delta-8-thc-is-still-legal-despite-the-new-dea-rule/

https://hempindustrydaily.com/new-york-latest-to-ban-delta-8-thc-modifies-ban-on-smokable-hemp-flower/amp/