Добавувач на големо Delta 8 THC во партнерство со Globalcannabinoid.io

Red Emperor Delta 8 THC Bulk Distributors е вашиот најдобар избор производи на големо делта 8 THC. Делта 8 ТХЦ е федерално легален во сите 50 држави, но некои држави поставија забрани за производот, вклучително и седиштето на државата Невада на Globalcannabinoids.io. Колективот Red Emperor, кој е со седиште во Сан Диего Калифорнија, соработува со Globalcannabiods за да им служи на своите клиенти со производите на делта 8 THC во држави кои сè уште се легални. . Ако барате добавувачи на големо Делта 8 на големо. Ние сме премиум дистрибутери на многу производи во делта 8 и 10 категории. Ги имаме најдобрите Delta 8 цветови, гуми за џвакање, колички, тинктури и производи од дестилација. Достапни се многу опции за Delta 8 THC производи кои може да се купат на мало или како материјали за производство. DEA веќе ги расчисти производите на Delta 8 за продажба низ целата земја Видете: https://www.marijuanamoment.net/dea-emboldens-delta-8-hemp-businesses-by-signaling-that-the-cannabinoid-is-federally-legal/

на големо Delta 8 THC производи

Еве 7 причини да продавате на големо Delta 8 THC производи во моментов.

  1. Делта 8 THC, компонента на растението коноп, е федерално легална во сите 50 држави. Ова значи дека легалната марихуана може да се продава во држави како Тексас, Флорида и Луизијана. Ова е најактуелната листа на држави кои не ја прогласиле за нелегална. https://redemperorcbd.com/is-delta-8-thc-legal-in-my-state/

2. Производите на Delta 8 THC ви даваат исто ниво како и обичните Delta THC 9, но со различни својства. Нема параноја или други несакани ефекти како високо ниво на THC.

 

3. Во сегашните држави каде што тоа не е легално, полицијата не може да ве уапси и да ви направи трајно криминално досие. Овие производи може да бидат спас за пријателите или малцинствата кои живеат во држави кои ја легализирале рекреативната марихуана. Ова е вашата шанса да и вратите на вашата заедница, а истовремено да заработувате дополнителен приход. Неодамна му дадоа ЖИВОТ ВО ЗАТВОР на црнец затоа што поседувал 1 унца марихуана минатата година, додека корпорациите продаваат милијарди долари месечно. види https://reason.com/2021/05/13/this-38-year-old-man-will-spend-life-in-prison-over-1-5-ounces-of-marijuana/

 

4. Не ви треба посебна лиценца за марихуана или да плаќате дополнителна акциза како редовните диспанзери за марихуана. Zips.com, рекреативен диспанзер за марихуана во државата Вашингтон, продава во просек по 1.5 милиони фунти канабис месечно и мора на одборот за контрола на алкохол да и плати 500,000 кешбек на државата. Потоа тие треба да плаќаат федерални даноци, без никакви одбитоци, според даночните правила 480E. Види: https://www.502data.com/license/427634 Со CBD и Delta 8 THC плаќате нормални даноци исто како и секој друг производ. Производите на Delta 8 THC може да ги продавате и во продавници за вап, барови за наргиле и продавници за чад. Со нашата МЛМ програма, можете легално да ја продавате од вашиот дом.

 

5. Се откажувате од вашето право легално да поседувате огнено оружје ако користите рекреативна марихуана во одредени држави. Сè уште е лек од Распоред 1. Ќе ве прашаат дали некогаш сте користеле марихуана. Ако лажете, ќе бидете обвинети за кривично дело. Ова не е проблем со Delta 8 THC производите.

 

6. Секој производ доаѓа со бар-код што може да се скенира со паметен телефон за да се потврди неговата законитост. Овој бар-код ја спречува полицијата да ве уапси и да ви предизвикува секакви проблеми како кауција, адвокатски такси, затвор и време на затвор.

 

7. Во државите каде поседувањето марихуана сè уште е нелегално, државата може да киднапира деца. Ова неодамна беше направено во Алабама. Подоцна, локалните власти ќе додадат дополнителни давачки кои беа единствени за неколку држави. Ова се давачките кои најчесто се користат во неколку рурални окрузи во северна Алабама. Прок и нејзиниот сопруг беа обвинети за кривично дело хемиска опасност за користење марихуана. Ова немаше да се случи доколку ги користеа производите на Delta 8 THC, кои се легални во Алабама. https://www.al.com/crime/2021/06/alabama-removes-toddler-from-michigan-family-found-with-marijuana.html?outputType=amp

8. Мора да дејствувате брзо со делта 8 THC бидејќи некои држави, главно оние кои веќе ја легализирале марихуаната, се обидуваат да ги забранат производите на Делта 8 за да ги заштитат своите производи од марихуана. Некои држави како Алабама и Флорида целосно ги легализираа производите, додека некои имаат целосни забрани како Ајдахо и Јута.

Нашите производи делта 8 се направени со најквалитетни и најчисти состојки. Ги користиме најдобрите соеви избрани од толпата за да произведеме производ кој е одличен за вкус, чувство и резултати. Погледнете ги нашите масовни производи на големо Delta 8 и нарачајте денес. Можете да не контактирате во секое време. Нашата онлајн продавница е исто така отворена 24 часа на ден.

Добредојдовте во најпродаваните производи во CBD индустријата. Федерално легалните Delta 8 THC & Delta 10 THC производи за кои се гарантира дека ќе ја забрзаат продажбата на вашиот бизнис со CBD.

Резиме
производ на сликата
автор Евалуација
1star1star1star1star1star
Агрегатно оценување
5 врз основа на 12 гласови
Име на бренд
Црвениот император CBD
име на продукт
Трговија на големо Delta 8 THC производи
Цена
долари 500-100000
Достапноста на производот
Достапно на залиха