Масовно правни Делта 9 THC Gummies

$15.00 - $1,200.00

Отстрани

Опис

110 mg CBD + Delta 9 THC Gummies (Cherry Lime)

Конечно, легално Масовно гуми за џвакање Делта 9 THC пристигнаа!

Уживајте во залак од нашата Delta-9 THC гума за лубеница. Опуштете се, уживајте во олеснувањето и седнете. Секое парче има 10 mg Delta-9 THC добиени од коноп и 15 mg CBD. Овој вкус на лубеница обезбедува врвно блаженство.

Нашите Delta-9 THC гуми за џвакање содржат 100% CBD добиени од коноп. Овие гуми за џвакање не содржат синтетички соединенија или непознати соединенија.

Можеби сега се прашувате колку е ова легално. Лесно е да се одговори. Производите на CBD можат законски да содржат 0.3% Delta 9THC по сува тежина според сметката за фарми од 2018 година. Нашите Delta-9 THC гуми за џвакање тежат повеќе од другите (секоја со тежина од над 5 грама). За да испорачаме 10 mg легална, Delta 9 добиена од коноп и 14 mg CBD по парче, ја користиме сувата тежина.

Вегански, без глутен, без млечни производи и 100% вегански!

Ви препорачуваме да започнете со половина гума за џвакање и да почекате барем еден час пред да конзумирате повеќе. Овој производ можете да го користите во секое време од денот. Меѓутоа, бидејќи има THC во производот, ви препорачуваме да го направите тоа во релаксирана средина. Избегнувајте тешки машини и избегнувајте употреба на тешки машини. *

Состав: Шеќер од трска и сируп од пченка, мешавина од пектин. Природен вкус, природна боја. Лимонска киселина. Канабиноиди добиени од коноп.

Legal Delta 9 THC Gummies

Legal Delta 9 THC Gummies

Законитоста на Delta-9 THC е на национално ниво. Еве ги деталите.

 

на Бил за фарма 2018 година ја отвора можноста за THC на база на коноп.

2022 година е, но нацрт-законот за фарми од 2018 година сè уште ги тресе работите на американскиот пазар на канабис. Во годините откако стапи на сила законот, производите богати со CBD добиени од коноп, делта-8 THC, делта-10 THC и други нови канабиноиди станаа достапни за масите благодарение на претприемничките поединци и компании во растечкиот сектор за коноп.

Некои брендови во индустријата за коноп неодамна ја искористија флексибилноста на Законот за фарма за да создадат производи кои обезбедуваат традиционално искуство со THC за нивните клиенти.

 

Дали Delta-9 THC производите се легални?

Краткиот одговор е тоа одредени Производите што содржат делта-9 THC можат да бидат легални! Покомплицирано е од тоа. Овие производи се засноваат на нивните индивидуални нивоа на THC и изворот на THC.

Предлог-законот за фарми од 2014 година дозволи многу ограничено одгледување на индустриски коноп за поддршка на програмите за истражување. Предлог-законот за фарми од 2018 година, познат и како Закон за подобрување на земјоделството од 2018 година, значително го прошири ова. Го легализираше одгледувањето коноп на федерално ниво. Секој со соодветно земјиште, знаење и средства да започне со одгледување коноп може да го стори тоа. Законот, исто така, наведе дека конопот мора да биде помал од 0.3% THC по сува тежина. Ова е за да се разликува индустрискиот коноп (често се користи за јаже и друг текстил) од растенијата канабис специјално култивирани со цел за испорака на THC.

Конопот, како и неговите моќни братучеди е член на семејството на канабис и содржи низа канабиноиди (активно хемиско соединение кое се наоѓа во растенијата канабис). Истражувачите и култиваторите можеа послободно да го проучуваат и обработуваат конопот по усвојувањето на Законот за фармата.

Производите на CBD базирани на коноп од кој било опис брзо станаа популарни. Наскоро, беа достапни и производи со делта-8 THC-канабиноиди кои се наоѓаат во трагови во растенијата од коноп или канабис, како и производи со делта-10 THC-канабиноиди. Тие можат да се синтетизираат со користење на CBD изолат за да се произведат производи кои ги имаат уникатните ефекти на овие канабиноиди. Многу производители сега се одлучуваат да го елиминираат делта-9 THC од нивните екстракти или да ја намалат неговата улога во производите со целосен спектар. Федерално легалните производи од коноп мора да содржат помалку од 0.3% делта-9THC по сува тежина.

Канабиноидот делта-9 THC, што е она што повеќето корисници на канабис го знаат и го сакаат, е одговорен за еуфоричното ниво поврзано со пушењето марихуана или други THC производи во медицинските или рекреативните правни состојби, како што се јадењата или касетите за варење. Иако е легален во одредени држави, сè уште не е легален на федерално ниво.

Некои производители на коноп сакаат Redempeorcbd.com можеше да го искористи ограничувањето од 0.3% делта-9-THC во своја полза. Тие можат да понудат производи со забележителни количини на делта-9-THC на кој било национален пазар се додека нивните производи од коноп го исполнуваат овој услов за сооднос.

Употреба само за возрасни
УПОТРЕБА САМО ЗА ВОЗРАСНИ
Продажбата на малолетни лица е строго забранета.

Достапно како гуми за џвакање од 1,000 парчиња, тегли од 30 ct без ознака (100 единици MOQ) или пакувања од 24 единици на готов производ подготвен за малопродажба од брендот Merkaba (4 кутии MOQ). Волумен попуст за Сметки за големопродажба на B2B се пресметува автоматски во количката.

$1,200.00

Масовно пакувано 110 mg CBD+Delta-9 THC Gummies (Cherry Lime, 1000 парчиња

Достапност: Во парк
SKU:D8WD8G110-CLBLK
Резиме
производ на сликата
автор Евалуација
1star1star1star1star1star
Агрегатно оценување
нема рејтинг врз основа на 0 гласови
Име на бренд
Merkaba
име на продукт
Делта 9 THC Gummies
Цена
долари 15.00-1200.00
Достапноста на производот
Достапно на залиха

Дополнителни информации

Одбери опции

Пакет примерок од 4 парчиња цреша лимета, 4 парчиња примерок пакување Dragon Berry, 4 парчиња примерок пакет Mango Passion, 4 парчиња примерок пакет бонбони виножито, без ознака 30 Ct Тегла цреша лимета, неозначена 30 Ct Тегла Dragon Berry, неетикетирана 30 Ct, Тегла 30 ct Mango Passion, Merkaba тегла 30 ct (24 ct Cherry Lime), Merkaba Brand 30 ct (24 ct Dragon Berry), Merkaba Brand 30 ct тегла (24 ct Mango Passion), Merkaba Brand 30 ct тегла (24 единици бонбони од виножито), рефус 1000 парчиња цреша лимета, рефус 1000 парчиња змеј бобинки, рефус 1000 парчиња манго страст, рефус 1000 парчиња виножито бонбони

Прегледи

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе дадете коментар за „Gulk Legal Delta 9 THC Gummies“

Вашата е-маил адреса нема да биде објавена

Испратете коментар