Рефус HHC пенкала за еднократна употреба Vape

$17.25 - $29.99

Отстрани

Опис

 Трговија на големо HHC за еднократна употреба Vape пенкала

 

HHC Vape пенкала за еднократна употреба

Пенкала за еднократна употреба на големо

 

Кои се физичките ефекти на масовните HHC Vape пенкала?

Иако пенкалото за vape штотуку беше пуштено во продажба, повратните информации и прегледите беа извонредни. Пенкалата HHC Vape не се како другите вапси од канабис. Тие не предизвикуваат параноја или ефекти за блокирање на кашлицата по употреба. Повеќето корисници известуваат дека испарувањето на HHC е многу слично на Делта-9, бидејќи обезбедува еуфорични ефекти и релаксација за умот и телото.

Како се произведуваат нашите HHC производи? 

Поради многу причини, овој канабиноид не може да се направи во лабораторија. Заради безбедност и усогласеност, опремата потребна за производство на HHC мора да се чува во лабораторија. HHC канабиноидните производи добиени од коноп се направени со одредена количина на водород. Ова ја менува хемиската структура. Потоа се користи метален катализатор за да реагира со соединението со цел да се создаде HHC.

Со какви пријавени состојби можат да помогнат производите на HHC?

  • Олеснување на анксиозноста - Дали се чувствувате малку вознемирени за вашиот живот? HHC ќе ви помогне да се опуштите!
  • Високо церебрално и тело - Дали сте подготвени да достигнете нови височини?
  • Среќата е можна ако го живеете животот со позитивен поглед. Земете го вашето HHC vape пенкало!
  • Олеснување на болката - Како што старееме или играме премногу напорно во нашите животи, нашите тела можеби ќе треба да користат HHC за да ја ублажат болката.
  • Релаксација – Сите ефекти од HHC комбинирано. БЛАЖЕНИЕ!

 

Повеќе ефекти на HHC пенкала за еднократна употреба 

Корисникот Кевин Браун ги опишува ефектите на HHC како „чувство на среќа и зголемена енергија [и] ниско ниво на еуфорија“. Но, тој не верува дека може да се натпреварува со канабисот (главно делта-9 THC) во однос на неговите ефекти или медицинските придобивки.

Браун изјави во е-пошта дека во моментов спроведуваат анкета за пријавени ефекти врз основа на производот што луѓето го користат: 25 mg Gummy на HHC. Тоа е само анегдотски доказ дека благите психоделични канабиноиди од канабис се одговорни за пријавените ефекти, но нема објавени студии за луѓе.

Гердеман изјави во е-пошта дека HHC е помалку моќен од делта-9 и можеби помалку моќен од делта-8. Сепак, ова варира „поради неконзистентната хемија што создава HHC на сите методи“, објасни Гердеман.

Браун изјави во е-пошта дека HHC не може да се поврзе со ендоканабиноидните рецептори на поинаков начин од THC. Не се работи за тоа да се биде помотен или помалку потентен. Станува збор за различните ефекти и мерките за моќ.

Русо наведува дека HHC може да предизвика несакани несакани ефекти бидејќи е синтетички.

Русо наведува дека ендоканабиноидниот систем е исклучително добро подесен. „ТХЦ е премногу силен сам по себе, па затоа се нарекува слаб агонист на рецепторот CB1. Ова значи дека неговиот афинитет за овој рецептор е низок до умерен.

Русо вели дека синтетичките агонисти или CBD HHC Vape пенкала за еднократна употреба се посилни од тие и дека несаканите ефекти може да бидат многу чести, дури и пред придобивките.

Гердеман вели дека HHC има една предност пред THC: стабилност.

Кои се дополнителните HHC производи што се достапни?

Red Emperor CBD, компанија со седиште во Грузија со задоволство го објавува HHC како наш најнов производ! Сега нудиме HHC дестилат литри и HHC гуми за џвакање и HHC тинктурни капки покрај нашите неверојатни HHC Vape пенкала.

 

Состојки: Хексахидроканабинол екстракт од коноп, терпени добиени од растително потекло

Тежина 0.03 lbs
димензии 1 × ,25 × 5 инчи

 

Можете да купите HHC Vape пенкала онлајн од Redemperorcbd.com. HHC Vape пенкала за еднократна употреба  обезбедува еуфоричен ефект и треба соодветно да се означи со јасна УПОТРЕБА САМО ЗА ВОЗРАСНИ инструкции на пакувањето.

Да се ​​чува подалеку од дофат на деца. За да купите, мора да имате најмалку 21 година. Овој производ е во согласност со сметката за фарма за 2018 година. Содржи помалку од 0.3% Delta-9 THCa и THCa. FDA и која било друга регулаторна агенција не го разгледале или одобриле овој производ за безбедност или ефикасност. Овој производ може да претставува ризик за вашето ментално и физичко здравје. Ако сте бремени, доите или планирате да забремените, не го користете овој производ. Може да паднете на тестот за дрога за THC ако го користите овој производ. Употребата на овој производ може да предизвика опојни/психоактивни ефекти, кои може да се одложат до 1 час. Откако ќе го конзумирате овој производ, не возете или ракувајте со машини.


Б2Б НА ГОЛЕМО
 - Регистрирајте ја вашата B2B сметка на големо за најниската достапна цена.

 

Резиме
производ на сликата
автор Евалуација
1star1star1star1star1star
Агрегатно оценување
5 врз основа на 1 гласови
Име на бренд
Merkaba
име на продукт
Масовно HHC пенкало за еднократна употреба
Цена
долари 17.25-29.99
Достапноста на производот
Достапно на залиха

Дополнителни информации

Избори

Единечна единица BlueBerry Runtz, единечна цреша абакус, единечна гуава StarDawg, единечна северна светлина, единечни розови колачиња, единечна единица кисело вселенско бонбони, неозначени единици BlueBerry Runtz, неозначена единица цреша абакус, неозначена единица цреша абакус, неозначена единица северна светлина, Unlabeled , Неозначени Unitis Pink Cookies, Unitis Unitis Sour Space Cookies, Merkaba Branded Units Blueberry Runtz, Merkaba брендирани единици Cherry Abacus, Merkaba брендирани единици Guava StarDawg, Merkaba брендирани единици Northern Lights, Merkaba Branded Counits

Прегледи

Сеуште нема коментари.

Биди прв кој ќе даде коментар за „Групни HHC пенкала за еднократна употреба“

Вашата е-маил адреса нема да биде објавена

Испратете коментар