Përditësuar: A janë të ligjshme produktet Delta 8 THC në shtetin tim?

Update 6 / 30 / 2021

Sapo morëm Informacionin e Përditësimit që shteti i Nevadës ka ndaluar shitjet dhe shpërndarjen e produkteve Delta 8 THC. Mund të prisni që më shumë shtete që kanë legalizuar marijuanën rekreative të bëjnë të njëjtën gjë për të mbrojtur të paligjshmet e tyre RAKETA TATIMORE. Kjo ende nuk është bërë e ditur mbi lajmet. kjo është letra që më është dërguar nga një prej partnerëve të mi të biznesit.

Update 6 / 8 / 2021

Legjislativi i Teksasit refuzoi ta bënte të paligjshëm Delta 8 THC

https://news.google.com/articles/CCAiCzlaVjc0ZWNTaVF3mAEB?hl=en-US&gl=US&ceid=US%3Aen

Përditësuar më: Maj 25, 2021

Delta-8 THC aktualisht është i ligjshëm në SHUMË SHTETET, disa shtete kanë vendosur ndalime ose kufizime. Këtu është informacioni ynë më i përditësuar me mirësjellje të Red Emperor CBD. Është përgjegjësia juaj të ndiqni të gjitha ligjet e shtetit, por për aq sa është Federale Legal Delta 8 -THC është 100% e ligjshme falë Projektligjit të Fermës Trump të 2018 që legalizoi CBD dhe TË GJITHË Komponentët e uzinës. Ju lutemi ndihmoni përhapjen e fjalës për Delta-8 THC veçanërisht në shtetet që janë ende të paligjshme. Ata sapo i dhanë një zezak javën e kaluar JETË NË BURG pa lirim me kusht në Misisipi për posedim të 1 ons kanabis. Shiko:  https://nypost.com/2021/05/13/court-upholds-life-sentence-for-man-convicted-of-marijuana-possession/

Minoritetet janë ende duke u arrestuar dhe duke u dhënë rekorde kriminale që mbeten në të dhënat e tyre për jetën në disa shtete, ndërsa të tjerët shesin miliarda lirisht. Ne mund të ndihmojmë ta ndalojmë këtë padrejtësi tani.

Këtu është një listë e shteteve që aktualisht kanë zero ndalime ose kufizime

Delta 8 THC Legaliteti sipas shtetit 

shtet Delta 8 Plotësisht Legal Ligjore Rekreative
Alabama Po jo
Alaska jo Po
Arizona jo Po
Arkansas jo jo
Kaliforni Po Po
Kolorado jo Po
Connecticut po Po
Deleware jo Po
District of Columbia Po Po
Florida Po jo
Gjeorgji Po jo
Hawaii Po Po
Idaho jo jo
Illinois Po Po
Indiana Po jo
Iowa jo jo
Kansas Po jo
Kentucky jo jo
Luiziana Po jo
Maine Po Po
Maryland Po Po
Massachusetts Po Po
Michigan Po Po
Minesota Po jo
Misisipi Po jo
Misuri Po jo
Montana jo Po
Nebraska Po jo
Nevada Nuk ka përditësim 6/30/21 Po
Nju Hamshire Po jo
New Jersey Po Po
New Mexico Po jo
Nju Jork Smokalbles I kufizuar Po
North Carolina Po jo
North Dakota Po jo
Ohio Po jo
Oklahoma Po Po
Oregon Po Po
Pensilvania Po jo
Rhode Island jo Po
South Carolina Po jo
South Dakota Po jo
Tenesi Po jo
Texas Po jo
Utah jo jo
Vermont jo Po
Virginia Po jo
Washington Po Vetëm këshillimor Po
West Virginia jo jo
Wisconsin Po jo
Wyoming Po jo

 

Delta-8 THC është bërë produkti më i shitur me prejardhje nga kërpi që u legalizua në faturën e fermës 2018, dhe natyrisht, ndërsa bëhet gjithnjë e më shumë, shtetet po përpiqen ta ndalojnë atë. Pjesa befasuese është shumë shtete që kanabisi i legalizuar po ndalon Produktet Delta 8. Arsyeja? Po shkurton të gjitha taksat LIGJORE që po mbledhin nga pronarët e bizneseve. E shihni se është shkelje e të drejtave tuaja kushtetuese për të paguar taksat për një medikament të programit 1, sepse po pranoni një krim federal. Në fakt, nëse shisni më shumë se 20 milionë dollarë marihuanë Delta THC 9, qeveria e SHBA mund t'ju ekzekutojë sipas Ligjit Federal të Mbretit Ping. Shiko Grabitja e madhe e taksave të marihuanës. Perandori i Kuq ka krijuar një hartë ku nënvizon shtetet në të cilat Delta-8 aktualisht është legale ose e kufizuar.

Delta-8 THC është kanabinoid natyral dhe vjen nga bima e kërpit dhe u legalizua në Projektligjin e Fermës 2018 nga Donald Trump., dhe si i tillë, nuk është i paligjshëm sipas ligjit federal ashtu si CBD. Sepse shumica e karrocave Delta 8 dhe produkteve të tjera në treg janë më tepër të përpunuara dhe nuk nxirren. Delta-8 THC është ndryshuar nga CBD, ai proces dhe psikoaktive dhe dehëse kanë bërë që disa shtete të përpiqen të vendosin ndalime për produktin

Është gjithashtu e rëndësishme të theksohet se shumë dyqane CBD rreth Shteteve ku marihuana rekreative e paligjshme po shesin Produkte Delta 8 THC në dyqanet e tyre CBD edhe brenda qendrave tregtare. Sigurisht, DEA do të hyjë dhe do të përpiqet të trembë sipërmarrësit sepse duke thënë se është në Librin Portokalli. Ju vini re se ata nuk thonë MUNDËSI për marihuanën FEDERALisht ilegalisht që po zhvendoset në Kaliforni, Uashington, Kolorado dhe shumë shtete të tjera. Unë personalisht mendoj se DEA kontrollon shumicën e dispansereve ligjore. A nuk ju duket e çuditshme që një agjent i DEA-s të hynte në tregun e marihuanës sapo u legalizua, ndërkohë që gjatë gjithë kohës i hidhte qytetarët në kafaze me vrasje përdhunues dhe ngacmues fëmijësh një vit më parë? Më vjen erë peshku, nuk mendon?

Dea Bitch i bashkohet biznesit të marihuanës

Ai duket pothuajse po aq budalla sa Google [Danny The Worlds's dumbest Sntich] Huh? Watson?

Ju vini re se asnjë prej miliona dollarëve në muaj Dispanseritë Ligjore po përdorin të gjitha ato fitime për të LIRUR të burgosurit nga burgu për shitjen e marijuanës. Ne këtu në Red Emperor Collect dhurojmë 20 për qind të të gjitha fitimeve për çështjet ligjore ku ne besojmë se minoritetet dhe marrin DËNIM MIZOR DHE TË PAZAAKONSHËM për t'u burgosur ndërsa qytetarët e tjerë amerikanë po shesin miliarda në muaj. Kjo është gjithashtu një shkelje flagrante e të drejtave kushtetuese të mbrojtjes së barabartë sipas ligjit. 

 

Aktualisht, Delta-8 është i ndaluar ose i kufizuar në Alaska, Arizona, Arkansas, Kolorado, Delaware, Kentaki, Idaho, Iowa, Montana, Nju Jork, Rhode Island, Utah, Vermont dhe Uashington (Vetëm këshillimor). Kufizimi nuk mund të jetë produkte delt8 për vape ose duhan, por xhelat dhe ushqimet e buta gome janë në rregull, prandaj sigurohuni që të kontrolloni ligjet tuaja shtetërore dhe lokale, ne do ta përditësojmë këtë faqe sa herë që diçka të ndryshojë.

Ndalimet legjislative dhe sqarimet rregullatore janë duke u konsideruar aktualisht në shtete të tjera duke përfshirë Oregon, Michigan, North Dakota, Oklahoma dhe Illinois.

Alabama sapo miratoi një ligj për të përjashtuar Delta 8 nga të qenit i paligjshëm për të ndihmuar fermerët e tyre të kërpit. Kështu që ju mund ta ndryshoni atë gjendje në GREEN.

https://www.google.com/amp/s/www.alreporter.com/2021/04/27/amendment-potentially-harmful-to-the-hemp-industry-removed-by-senate/%3famp

 

Is_Detla_THC_legal_in_Alabama"

Nëse nuk ju nevojitej NJË ARSYE TJETËR për t'u treguar miqve tuaj për Delta 8 THC, ata po rrëmbejnë foshnja në Alabama ku Delta 8 THC është 100 për qind e ligjshme. Nëse ai do t'i pinte duhan produktet tona që janë të testuara dhe të etiketuara nga palët e treta, ata nuk mund t'i vendosnin as pranga dore, aq më pak të merrnin fëmijën e tij. https://www.al.com/crime/2021/06/alabama-removes-toddler-from-michigan-family-found-with-marijuana.html?outputType=amp

Rrëmbimi i foshnjave për marijunë

Mund të prisni që më shumë shtete të vendosin ndalime mbi to dhe mund të prisni më shumë sfida ligjore, veçanërisht nga shtetet që tashmë kanë dispanse rekreative dhe nuk duan që Delta 8 të shkurtojë të ardhurat e tyre ILEGALORE nga taksat. Demokratët po vendosin legjislacion ndërsa ne flasim për legalizimin e marihuanës në nivel federal, kështu që do të ishte marrëzi që ata të fillonin të sulmonin Delta 8, veçanërisht pasi ata pretenduan se ishin kaq të dashuruar me çështjet e jetës së Black. Epo, nëse do t'u interesonte vërtet, ata do të legalizonin marihuanën dhe do t'i linin të gjithë nga burgu për një krim të rremë të sajuar të krijuar nga Administrata e Nixon.

Shiko: Historia tronditëse pas deklaratës së Nixon-it për një 'Lufta kundër drogës' në këtë ditë të vitit 1971 që synonte zezakët dhe aktivistët kundër luftës | Instituti Amerikan i Ndërmarrjeve – AEI

Të gjitha paketat CBD të Red Emperor vijnë me një kod të skanueshëm, kështu që zbatimi i ligjit dhe prokurorët nuk do të jenë në gjendje të arrestojnë ose ndjekin penalisht në shtetet që nuk kanë vendosur ndalime. A mund ta bëjë këtë tregtari juaj lokal?? Provojeni tani duke përdorur telefonin inteligjent për të skanuar kodin në foton më poshtë.

Ndihmoni në Mbështetjen e Kërkimit tonë me Doktor Robert Young dhe provoni stilolapsat tanë HHC Vape Legal në të 50 shtetet. HHC është kanabinoid i ri ligjor që ka efekte të ngjashme me THC 45 ditë Garancia e Kthimit të Parave 49.00

Shitet stilolaps HHC Vape 1000 MG Ritual Hemp Alchemy

Shitet stilolaps HHC Vape

Spektri i gjerë_CBD_Oil

A keni dashur ndonjëherë të zotëroni dispenzerin tuaj? Epo këtu është shansi juaj. Gjithashtu kemi çmime me shumicë dhe me shumicë për produktet Delta 8 THC.

Fitoni 10 përqind komisione për të gjitha shitjet e Delta 8 THC nga miqtë dhe miqtë tuaj të mediave sociale. Email [email mbrojtur] per te nenshkruar.

 

Produktet CBD dhe Delta 8 THC mund të shiten nga çdo tregtar. nuk ka nevojë për licencë të veçantë ose akciza të çmendura. Nëse jeni duke kërkuar për Delta 8 THC me shumicë ose me shumicë produktet Rrjeti i Perandorit të Kuq ka akses në fermat më të mëdha CBD & Delta 8 THC në Shtetet e Bashkuara. Ju mund të gjeni listën tonë aktuale me shumicë dhe çmime këtu.

Produktet Bulk Delta 8 THC

 

Lidhjet e Burimeve: https://journal.cannabislaw.report/buscher-law-delta-8-thc-is-still-legal-despite-the-new-dea-rule/

https://hempindustrydaily.com/new-york-latest-to-ban-delta-8-thc-modifies-ban-on-smokable-hemp-flower/amp/