Produktet më të mira të kujdesit të lëkurës CBD për shitje në internet në Red Emperor CBD.

Duke treguar të gjitha rezultatet 10

Toner CBD SIN 300 MG

$49.99

Toner CBD Skin nga Lbotanique

Kjo formulë botanike 100% natyrale është pa vaj, e lehtë dhe hidraton kudo. Është i pasur me CBD, Aloe Vera dhe ekstrakte botanike që përmbajnë blloqe ndërtuese të proteinave. Kjo do të ndihmojë në ushqimin dhe gjendjen e flokëve dhe lëkurës tuaj. Formula përmban 300 mg CBD me prejardhje nga kërpi dhe Provitamin B5, të cilat janë humectants. Ata forcojnë lëkurën dhe reduktojnë humbjen e ujit. Është një përbërës i shkëlqyer për hidratimin e flokëve dhe trupit.

Testuar në laborator për pastërtinë dhe fuqinë. Pa THC.

CBD-TONER LEKURE

 

Përdorimi: Pasi të keni pastruar lëkurën, aplikoni një tonik dhe më pas ndiqeni atë me një hidratues dhe serum. Për të hidratuar, rimbushur dhe balancuar lëkurën gjatë gjithë ditës, rekomandohet përdorimi i këtij produkti çdo ditë. Të gjitha llojet e lëkurës janë të sigurta, madje edhe të ndjeshme.

  • Vetëm për përdorim të jashtëm
  • Mbani sendet tuaja në një vend të freskët, larg rrezeve të diellit direkte
  • Mbajini fëmijët jashtë mundësive
  • Shmangni kontaktin me sy

CBD, shkurt për kanabidiol, është një përbërës natyral që gjendet në bimën e kanabisit. Është bërë gjithnjë e më popullor vitet e fundit për shkak të përfitimeve të tij të mundshme shëndetësore, duke përfshirë reduktimin e ankthit dhe inflamacionit. CBD po përdoret gjithashtu në produktet e kujdesit të lëkurës, dhe një produkt i tillë është toneri CBD i lëkurës.

Tonerët e lëkurës janë një shtesë popullore në rutinën e kujdesit të lëkurës së shumë njerëzve, pasi ato mund të ndihmojnë në balancimin e niveleve të pH-së së lëkurës, heqjen e çdo papastërtie ose vaji të mbetur dhe përgatitjen e lëkurës për hapin tjetër në rutinë. Sidoqoftë, tonerët tradicionalë mund të jenë të ashpër dhe të tharë, gjë që është ajo ku hyn toneri CBD i lëkurës.

Toneri CBD i lëkurës kombinon përfitimet e tonerëve tradicionalë me potencialin përfitimet e CBD. CBD në tonik mund të ndihmojë në reduktimin e inflamacionit dhe zbutjen e lëkurës, duke e bërë atë një zgjedhje të shkëlqyer për ata me lëkurë të ndjeshme ose të prirur ndaj akneve.

Një nga përfitimet kryesore të tonerit të lëkurës CBD është potenciali i tij për të reduktuar inflamacionin. Inflamacioni është përgjigja natyrale e trupit ndaj lëndimit ose infeksionit, por inflamacioni kronik mund të çojë në një sërë problemesh shëndetësore, duke përfshirë aknet dhe ekzemën. CBD është treguar të ketë veti anti-inflamatore, të cilat mund të ndihmojnë në reduktimin e skuqjes dhe ënjtjes në lëkurë.

Një përfitim tjetër i tonerit të lëkurës CBD është potenciali i tij për të qetësuar lëkurën. CBD është treguar të ketë një efekt qetësues në lëkurë, gjë që mund të ndihmojë në reduktimin e acarimit dhe skuqjes. Kjo e bën tonerin CBD të lëkurës një zgjedhje të shkëlqyer për ata me lëkurë të ndjeshme ose reaktive.

Toner CBD i lëkurës mund të ketë gjithashtu veti antibakteriale, të cilat mund të ndihmojnë në reduktimin e baktereve që mund të shkaktojnë puçrra fytyre. Aknet shkaktohen nga një kombinim faktorësh, duke përfshirë prodhimin e tepërt të vajit, bakteret dhe inflamacionin. Toneri CBD i lëkurës mund të ndihmojë në zvogëlimin e inflamacionit dhe baktereve të lidhura me aknet, duke e bërë atë një shtesë të dobishme për një rutinë të kujdesit ndaj lëkurës me prirje ndaj akneve.

Kur zgjidhni një tonik për lëkurën CBD, është thelbësore të kërkoni një produkt që përdor vaj CBD me cilësi të lartë dhe me spektër të plotë. Vaji CBD me spektër të plotë përmban të gjitha përbërjet e dobishme që gjenden në bimën e kanabisit, duke përfshirë kanabinoidet, terpenet dhe flavonoidet. Këto komponime punojnë së bashku për të rritur përfitimet e mundshme të CBD, duke krijuar atë që njihet si efekti i rrethimit.

Është gjithashtu thelbësore të zgjidhni një tonik CBD për lëkurën që nuk përmban përbërës të dëmshëm si parabenët, sulfatet dhe aromat artificiale. Këta përbërës mund të jenë të ashpër për lëkurën dhe mund të kundërshtojnë përfitimet e mundshme të CBD.

Kur përdorni një tonik lëkure CBD, është thelbësore të ndiqni me kujdes udhëzimet e prodhuesit. Filloni duke pastruar lëkurën, më pas aplikoni tonikin duke përdorur një copë pambuku ose duart tuaja. Fusni butësisht tonerin në lëkurë, duke pasur kujdes që të mos e fërkoni shumë fort ose të mos e tërhiqni lëkurën. Ndiqni pjesën tjetër të rutinës suaj të kujdesit të lëkurës, duke përfshirë kremin hidratues dhe kremin kundër diellit.

Është e rëndësishme të theksohet se ndërsa toniku i lëkurës CBD mund të ketë përfitime të mundshme për lëkurën, nevojiten më shumë kërkime për të kuptuar plotësisht efektet e tij. Për më tepër, FDA nuk ka aprovuar CBD për përdorim në produktet e kujdesit të lëkurës, kështu që është thelbësore të bëni kërkimin tuaj dhe të zgjidhni një markë me reputacion.

Si përfundim, toneri CBD i lëkurës është një shtesë premtuese në tregun e kujdesit të lëkurës. Vetitë e tij të mundshme anti-inflamatore, qetësuese dhe antibakteriale e bëjnë atë një zgjedhje të shkëlqyer për ata me lëkurë të ndjeshme ose të prirur ndaj akneve. Megjithatë, është thelbësore të zgjidhni një produkt me cilësi të lartë që nuk përmban përbërës të dëmshëm dhe të ndiqni me kujdes udhëzimet e prodhuesit. Me kërkime të vazhdueshme, toneri CBD i lëkurës mund të bëhet një element kryesor në rutinat e kujdesit të lëkurës së shumë njerëzve.

Ujë i dejonizuar, Ekstrakt i gjetheve të Aloe Barbadensis (Aloe Vera), Glicerinë, PCA natriumi, Klorur Cetrimonium, Panthenol (Pro-Vitamina B5), Kanabidiol, Ekstrakt i luleve Organike Calendula Officinalis (Marigold), Ekstrakt i luleve Organike Kamomile Recutitaum Ekstrakt i rrënjës Officinale (Comfrey), Ekstrakt frutash Cucumis Sativus (kastraveci), Acidi Askorbik (Vitaminë C), Kripërat e Detit të Vdekur, Dimetikoni Kopoliol, Fenoksietanol, Etilheksilglicerinë, Kaprilyl Glikol, Heksilen Glikol (Polycolemina, Polikobatetë).

 

Email i disponueshëm me shumicë, etiketë private dhe produkte të kujdesit të lëkurës me etiketë të bardhë CBD [email mbrojtur]