BËHUNI KREDITOR B2B CBD me SHUMICË

Shitet terpene me shumicë

Të gjitha terpenet tona të lëngshme me shumicë janë terpene organike, jo-OMGJ dhe të kategorisë ushqimore. Ato vijnë nga burime të ndryshme bimore në mbarë globin. Ju mund t'i përdorni ato individualisht për të përfituar më të mirën nga secili terpen, ose t'i kombinoni në mënyra të ndryshme për zhvillimin e produktit. Ka shumë terpene me shumicë dhe me shumicë që rrjedhin nga kanabisi.

Terpenes me shumicë

Terpenes me shumicë

Izolat e terpeneve të disponueshme me shumicë

 • Alfa Bisabolol
 • Alfa Phellandrene
 • Alfa Pinene
 • Beta Kariofileni
 • Beta Pinene
 • Kadineni
 • Kamfeni
 • kamfur
 • Citrali
 • Citronelol
 • Delta 3 Carene
 • eukaliptol
 • Eugenol
 • Gama Terpinene
 • geraniol
 • Humulene
 • limonene
 • linalool
 • nerolit
 • Nerolidol
 • Ocimene
 • Para-cimene
 • phytol
 • pulegone
 • terpineol
 • Terpinolen
 • Valencene

SHOQAT HIBRIDE

 • ACDC
 • Walker qen OG
 • Biskota për skaut për vajza
 • shirit dekorativ
 • Sunset Sherbet
 • Super Lemon Haze
 • XJ-13 Hibrid
 • Tangie
 • OG Kush
 • Byrek me qershi

SHOQAT HIBRIDE

 • ATF
 • Durban Poison
 • Crack gjelbër
 • pineapple Express
 • Përzierje Sativa
 • Diesel super i thartë
 • Vrasje e trenit
 • Blue Dream
 • Lemon zdrugoj
 • Strawnana
 • Goji OG
 • Wi-Fi OG

STRAJET INDICA

 • Grandaddy Purple
 • Tregues
 • Tahoe OG
 • Ngjitëse Gorilla #4
 • Blue Cheese
 • Biskota portokalli
 • SFV OG
 • Clementine
 • Gelato
 • Banana Kush
 • Zkittles

PROFILE TIPIKE TË EFEKTIT TERPENE SHUMICË

 

Ka mundësi të pafundme! Pyesni për formulimet e personalizuara dhe profilet e efekteve shtesë.

ÇMIMI I pastër TERPENET ME SHUMICË KANABI  për shitje E disponueshme me shumicë dhe me shumicë

Tani mund të shtoni terpene reale, të përballueshme dhe legale të kanabisit në çdo formulim produkti! !

Ne ofrojmë formulimet më cilësore, të vlerësuara me çmime, me prejardhje nga kanabisi dhe terpene me origjinë bimore. Të gjitha terpenet tona të kanabisit vijnë nga lloji origjinal dhe kanë zero kanabinoidë. Terpenet tona tërësisht natyrale lejojnë klientët të krijojnë porosi Formulat e vajit CBD. Terpenet tona me origjinë bimore vijnë nga bimë të tjera dhe më pas kombinohen nga kimistët tanë aromatikë në mënyrë që të përsërisin aromën e çdo lloji kanabisi. Për të përsëritur më saktë llojin tuaj të preferuar, ne shtojmë edhe flavonoide organike të pastra. Terpenet tona me prejardhje nga kanabisi ose nga bima mund të shtohen në formulimin tuaj të lëngshëm E, tretësirë, vaj kërpi, vaj kanabisi të pasur me CBD. Ju mund t'i blini formulat tona organike të terpenit me shumicë ose me shumicë në pothuajse çdo lloj.

**Disponueshmëria mund të ndryshojë për shkak të kufizimeve të ofertës dhe kërkesës.

Ne gjithashtu shesim terpene të kategorisë ushqimore të pastër, terpene organike dhe terpene me origjinë bimore me shumicë ose me shumicë. Pinene dhe Camphene janë gjithashtu në dispozicion. Mund të ketë disa ndryshime në disponueshmëri për shkak të kufizimeve të kërkesës dhe ofertës.

Shitje me shumicë terpene me prejardhje nga kanabisi

Thelbi i kanabisit janë vajrat esenciale të kanabisit. Këto kimikate bio, së bashku me kanabinoidet si THC dhe CBD, krijojnë profile të shijes dhe aromës për çdo lloj. Terpenet, një përbërës kryesor kimik i vajrave esencialë të kanabisit, kanë qenë një fjalë e njohur në industri. Ka shumë lloje të tjera biokimikash në vajra esencialë që ofrojnë aromë, aromë dhe efekte biologjike. Ndërsa dihet shumë për terpenet, përdorimet e tyre medicinale dhe rekreative, ka ende shumë për të mësuar rreth ndërveprimeve kimike që krijojnë efektin rrethues.

Ne përdorim vetëm terpene të pastra, organike, autentike dhe funksionale. Ne kemi teknologjinë dhe partneritetet më të mira të nxjerrjes në botë për të prodhuar terpenet e kanabisit me cilësi më të lartë dhe më efektive.

Terpenet tona me shumicë janë unike – Cili është sekreti?

Affordable Formulat tona të terpenit janë ndër ekstraktet më të përballueshme të disponueshme me prejardhje nga kanabisi dhe me origjinë bimore. Kjo është për shkak të metodave tona të pronarit të nxjerrjes, burimeve dhe ekipit të formulimeve.

Kaliforni dhe Kolorado me burim – Formulimet tona të terpenit vijnë nga ekonomitë më të përparuara të kanabisit në mbarë botën, duke lejuar aksesin në llojet më të mira në botë.

në përputhje Procesi ynë i pronarit krijon shtame duke përdorur ekstrakte të pasuruara të kanabisit, të cilat më pas analizohen për profile të njohura Terpene. Ky kontroll siguron që çdo grumbull ekstraktesh kanabisi të jetë konsistent.

Në fuqi Ne kemi marrë reagime nga mijëra klientë deri më tani që produktet tona ofrojnë efekte rekreative dhe mjekësore efektive dhe sinergjike kur kombinohen me CBD dhe THC.

Aromatik Shumë nga profilet tona të pasuruara kanë përbërje shije dhe aromë që nuk janë nxjerrë duke përdorur metoda tradicionale. Këto produkte terpene janë disa nga më të shijshmet në dispozicion.

I pastër Testet e palëve të treta sigurojnë që klientët të sigurohen që të gjitha produktet janë bërë nga përbërës cilësorë. Metodat e shumta të pastrimit përdoren për të hequr çdo ndotës ose toksina të mbetur pas procesit të nxjerrjes.

Transparenca Ne besojmë se transparenca është çelësi i produkteve cilësore; qëllimi ynë është qetësia e mendjes. Çdo grumbull i produkteve tona testohet nga palë të treta dhe ndjek praktikat më të mira të industrisë. Standardet tona të terpenit përfshijnë 0% THC, pa pesticide ose ndotës mikrobial dhe pa tretës.

Udhëheqës i provuar Terpenet tona kanë fituar vlerësime ndërkombëtare përmes partneritetit tonë ekskluziv me shumë prej markave më të mira të stilolapsit të vajit të kanabisit. Një nga partnerët tanë kohët e fundit u emërua stilolapsi më i mirë i avulluar me distilim THC në Kaliforninë Jugore. Ai gjithashtu fitoi vendin e parë në Kupën Karma në Kanada.

Teknologji e Provuar Terpenet tona janë prodhuar duke përdorur teknologjinë e distilimit fraksional dhe teknikat e pastrimit. Kontrolli dhe konsistenca e produktit mund të arrihet përmes fraksionimit. Ne rikrijojmë profilet e shijes dhe efektivitetin e shtameve të njohura. Së bashku, ekipi ynë i nxjerrjes ka mbi 30 vjet përvojë në nxjerrjen e kanabisit.

Drejtuar nga shkenca – Thelbi i teknologjisë sonë është të kuptuarit tonë të biokimisë në nivelin e saj gjenomik. Efekti rrethues zbulohet duke studiuar kodin gjenetik të shtameve të përdorura në produktet tona. Së bashku, ekipi ynë ka mbi 40 vjet përvojë në bioteknologjinë gjenomike dhe ka punuar me disa nga figurat më të spikatura të sotme në gjenomikë.

Shkallëzueshmëria Platforma jonë teknologjike mund të shkojë në nivele industriale. Kjo do të lejojë që çmimet të ulen ndërsa kërkesa e tregut rritet.

Terpenet kryesore me shumicë të kanabisit

BETA-KARIOFILENI
Beta-caryophyllene, një sesquiterpene, gjendet në bimë të shumta, duke përfshirë karafil, piper të zi, gjethe kanelle, karafil dhe borzilokë Thai. Mund të gjendet në sasi të vogla edhe në livando. Aroma e saj mund të përshkruhet si pikante, piper dhe/ose drunore. Kariofileni (CB2) është i vetmi terpen i njohur që ndërvepron me sistemet endokannabinoid. Hulumtimet tregojnë se b-kariofileni është premtues për planet e trajtimit të kancerit. Hulumtimet kanë treguar se b-kariofileni lidh në mënyrë selektive receptorin CB2 dhe është një antagonist funksional CB2. Për më tepër, b-kariofileni është identifikuar si një ligand funksional i receptorit CB2 që është jo psikoaktiv në ushqim dhe si një kanabinoid makrociklik anti-inflamator.

KAMPEN
Kamfeni monoterpen lëshon aromat e ashpra të pyjeve të lagura dhe gjilpërave të bredhit. Kamfeni mund të luajë një rol të rëndësishëm në parandalimin e sëmundjeve kardiovaskulare. Provat klinike kanë treguar se kamfeni ul nivelet e kolesterolit plazmatik dhe triglicerideve tek minjtë hiperlipidemikë. Ky studim ofron një pasqyrë të mundësisë së përdorimit të kamfenit në vend të agjentëve farmaceutikë të uljes së lipideve që janë provuar se shkaktojnë dëmtim të mëlçisë, probleme të zorrëve dhe inflamacion. Vetëm kjo meriton hetim të mëtejshëm.

Camphene_Terpene_Shitje me shumicë

Kamfen terpen me shumicë

KARENE
Delta-3-carene, një monoterpen biciklik, ka një erë të ëmbël dhe të athët. Mund të gjendet në vajra esencialë që janë të dobishëm dhe të shëndetshëm, si vaji i manaferrës së dëllinjës, vaji i gjilpërës së bredhit dhe vaji i selvisë. Delta-3-carene, në përqendrime më të larta mund të shkaktojë depresion të sistemit nervor qendror. Përdoret për të tharë lëngjet e trupit si djersën, lotët dhe mukozën.

HUMULENE
Humuleni, i njohur gjithashtu si një humulen ose a-kariofilen, është një sesquiterpene që është një izomer b-kariofilen. Humuleni mund të gjendet në llojet e hops dhe kanabis sativa dhe profile të tjera terpene me shumicë. Humuleni i jep birrës aromën e saj të veçantë 'hoppy'. Humulene ka veti anti-tumore dhe anti-bakteriale. Ajo gjithashtu shtyp oreksin. Humuleni është përdorur në kombinim me b-caryophyllene për të trajtuar inflamacionin. Humuleni është përdorur prej kohësh në mjekësinë kineze. Ai vepron si një shtypës i oreksit dhe ndihmon në humbjen e peshës.

LINALOOL
Linalool, një monoterpenoid, ka nuanca lulesh dhe livande. Linalool është një monoterpenoid që promovon efekte qetësuese dhe relaksuese. Linalool është përdorur si një mjet për gjumë për qindra vjet. Linalool redukton ankthin e shkaktuar nga THC i pastër. Kjo e bën atë të dobishëm në trajtimin e ankthit dhe psikozës. Linalool mund të forcojë sistemin imunitar, të zvogëlojë inflamacionin në mushkëri dhe të rivendosë funksionin kognitiv dhe emocional. Kjo e bën atë të dobishëm për trajtimin e sëmundjes së Alzheimerit.

Limonen terpen me shumicë

Limonen terpen me shumicë

 

LIMONENI
Monoterpenoidet si limoneni janë komponime monoterpenoidale që janë një nga dy përbërësit kryesorë të bërë nga pinene. Limoneni ka aromë të fortë agrume që erë si limon, limon dhe portokall. Varietetet e pasura me limonene nxisin një ngritje të përgjithshme të humorit, qëndrimit dhe disponimit. Ky terpen agrume, i cili gjendet gjithashtu në mente, rozmarinë, dëllinjë dhe dëllinjë, është përbërësi kryesor i lëvozhgës së frutave të agrumeve. Mund të gjendet gjithashtu në shumë vajra të gjilpërave të pishës. Thithja është një mënyrë e shkëlqyeshme për të përthithur limonenin dhe ai shpejt hyn në qarkullimin e gjakut. Studimet klinike kanë treguar se ndihmon në përthithjen e terpeneve të tjera nëpërmjet lëkurës dhe indeve të tjera.

MIRCENE
Myrceni (konkretisht b-myrceni) është një monoterpen. Është terpeni më i zakonshëm i prodhuar nga kanabisi. Disa varietete madje përmbajnë deri në 60% të vajrave esencialë. Aroma e saj përshkruhet si bimore, myzeqare dhe tokësore – e ngjashme me karafilin. Nivelet e larta të myrcene në kanabis (zakonisht më të larta se 0.5%) rezultojnë në efektin e mirënjohur "couchlock" në shtamet klasike të kanabisit medicinal Indica. Myrcene mund të gjendet në vajrat e hopit dhe agrumeve, vajin e eukaliptit ose trumzës së egër, si dhe në barin e limonit, gjethet e dafinës, eukaliptin dhe shumë vende të tjera.
Bimë të tjera. Myrcene është një përbërës medicinal me veti të veçanta të tona terpene me shumicë. Ai ul rezistencën ndaj barrierës së gjakut të trurit. Kjo i lejon atij dhe kimikateve të tjera të kalojnë pengesën më lehtë dhe më shpejt.

PHELLANDRENE
Phellandrene mund të përshkruhet si mente me një aromë të butë agrume. Phellandrene ka veti të veçanta medicinale. Mjekësia tradicionale kineze e ka përdorur atë për të trajtuar problemet e tretjes. Është një nga përbërësit më të rëndësishëm në vajin e shafranit të Indisë. Ky vaj përdoret për të trajtuar dhe parandaluar infeksionet kërpudhore sistemike.

PINENE
Pinene është e ngjashme me emrin e saj. Ka aroma të dallueshme të pishës, bredhit dhe aromave të tjera të drurit. Pineni është një monoterpen që është jashtëzakonisht i rëndësishëm si për kafshët ashtu edhe për bimët. Ai reagon me kimikate për të formuar një shumëllojshmëri të terpeneve dhe komponimeve të tjera. Pinene përdoret si një ekspektorant, bronkodilator dhe anti-inflamator në mjekësi. Studimet klinike tregojnë se efektet e THC mund të zvogëlohen nëse përzihet me pinene.

TERPINEOL
Tre monoterpenoidë që janë të lidhur ngushtë me njëri-tjetrin janë terpinen-4, a-terpineol dhe 4-terpineol. Aroma e Terpineolit ​​është krahasuar me lulet e luleve dhe jargavanët. Nivelet e larta të pinenit në kanabis mund të maskojnë aromat e Terpineol. Terpineoli është i njohur për efektet e tij relaksuese dhe qetësuese, veçanërisht a-terpineol. Ka veti anti-malarie, frenues të dhimbjes së kokës dhe antibiotikë.

TERPINOLENI
Terpinoleni, një përbërës i rozmarinës dhe sherebelës, gjendet gjithashtu në vajin e përftuar nga Monterey Cypress. Përdoret në parfume dhe sapunë. I largon mirë insektet. Terpinolen ka një aromë pishe me nuanca delikate lulesh dhe bimore. Ka një shije të ëmbël që të kujton frutat e agrumeve si portokallet dhe limonët. Terpinoleni është një depresant i sistemit nervor qendror që mund të përdoret për të nxitur gjumë, përgjumje ose eksitim psikologjik dhe ankth. Terpinoleni gjithashtu zvogëloi ndjeshëm shprehjen e proteinës AKT1 në qelizat K562 dhe pengoi rritjen e qelizave të përfshira në një sërë kanceresh njerëzore.